Czy jest duża szansa na ciążę w takiej sytuacji?

Osotnio ze swoją partnerka uprawialiśmy ,,petting" tyle że w bieliznie ona miała koronkowe majtki natomiast ja cienkie majtki oraz cienkie spodenki bylem w pozycji siedzącej A ona na mnie, ocierała się o mnie i doprowadziła do wytrysku w majtkach. Czy jest możliwe aby jakiś plemnik przedostał się przez majtki lub spodenki i dostał sie do niej. Byl to dzień płodny.i czy jest szansa na ciążę
MĘŻCZYZNA, 19 LAT 8 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

dziękujemy za zadanie pytania na naszym portalu. Przeniesienie nasienia do pochwy w takiej sytuacji jest mało prawdopodobne tym bardziej, że plemniki nie są w stanie przeniknąć przez bieliznę, a ich przeżywalność w takich warunkach jest znikoma. Na naszym portalu może Pan przeczytać, jakie warunki muszą zostać spełnione, aby doszło do zapłodnienia:

https://portal.abczdrowie.pl/jak-dochodzi-do-zaplodnienia.

Jeżeli jednak ma Pan jakiekolwiek wątpliwości, zachęcamy, aby partnerka wykonała test na obecność i stężenie hCG we krwi, najlepiej nie wcześniej niż tydzień od potencjalnego momentu zapłodnienia. Z kolei domowe testy ciążowe mogą dać wiarygodny wynik od około 10. dnia po zapłodnieniu.

Zachęcam także do zapoznania się z odpowiedziami ekspertów na pytania o podobnej tematyce:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-plemniki-przenikaja-przez-bielizne

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/mozliwosc-zaplodnienia-po-wytrysku-w-bieliznie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.