Czy to ciąża, czy to raczej infekcja?

Ostatnie współżycie z partnerem miałam 4 stycznia, po tym okres przyszedł normalnie 16 stycznia, regularnie co 26 dni. Teraz minęło 28/29 dni, i nadal okresu brak, mam tylko żółte plamienie na wkładce, które ma średnio przyjemny zapach. Czy jest możliwa w tym wypadku ciąża, czy to raczej infekcja? Okresu nie mam nadal, żadnych objawów boleści tez nie, czasem zaboli brzuch jakby „okresowo” ale dosłownie na moment i ustaje. Czuje się dobrze bez żadnych dolegliwości. Tylko ta żółta wydzielina. Nie planujemy jeszcze dziecka, używamy prezerwatyw. Dlaczego mogę nie mieć jeszcze tego okresu? Trochę zaczynam się martwić.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

żółte upławy o nieprzyjemnym zapachu nie są symptomatyczne dla ciąży, więc trudno je wiązać z tym stanem. Ponieważ jednak prawidłowa wydzielina z pochwy powinna być bezbarwna (ewentualnie w odcieniu mlecznym), to pojawienie się dolegliwości, o których Pani wspomina, może świadczyć o infekcji intymnej.

Proszę zapoznać się z naszym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/zolte-uplawy-przyczyny-leczenie.

Niewykluczone, że wraz z infekcją pojawiło się także zaburzenie gospodarki hormonalnej – nawet niewielkie wahania mogą skutkować nieznacznymi zaburzeniami cyklu. Niestety bez badania nie sposób tego stwierdzić z całą pewnością. Stąd wskazana byłaby wizyta u ginekologa – specjalista powinien ustalić etiologię zakażenia oraz powód zaburzeń cyklu.

Być może nasze artykuły okażą się pomocne, zachęcam do lektury: https://portal.abczdrowie.pl/o-czym-swiadczy-zolta-wydzielina-z-pochwy oraz https://portal.abczdrowie.pl/brak-okresu-test-negatywny-przyczyny-czynniki-chorobowe.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.