Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 9 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznaczają te plamki na napletku?

Witam. Od 3 dni mam czerwone plamki pod napletkowe , które nie dotykane nie swędzą i nie pieką , ale gdy dochodzi do jakiegokolwiek stosunku z moją partnerką to zaczyna swędzieć i piec. Jak to leczyć i czym najlepiej?
MĘŻCZYZNA, 25 LAT 6 miesięcy temu

Wirus opryszczki - drogi zarażenia

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

czerwone plamki na żołędzi mogą wskazywać na podłoże infekcyjne problemu – sugerowałabym więc powstrzymanie się od zbliżeń z partnerką i zwrócenie do dermatologa (lub wenerologa czy urologa).

Stosunkowo najczęstszą przypadłością jest grzybica, której podłożem jest zainfekowanie drożdżakiem Candida albicans. Może Pan spróbować maści dostępnych bez recepty na to schorzenie, jeżeli jednak stosowanie jej nie przyniesie ulgi, konieczne będzie sięgnięcie po leki przepisywane przez lekarza. Odsyłam do odpowiedzi naszych ekspertów na podobne pytania: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czym-sa-czerwone-plamy-na-penisie oraz https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czerwone-plamki-na-napletku-oraz-swedzenie-i-pieczenie-pracia.

Niestety źródłem Pańskich dolegliwości mogą być też inne choroby przenoszone drogą płciową – kiła, rzeżączka czy opryszczka narządów płciowych. To jest w stanie ustalić tylko specjalista.

Być może pomocny okaże się także ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/infekcje-narzadow-plciowych.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy