Czym są czerwone plamy na penisie?

  Witam serdecznie! Tydzień temu wyjechałem z dziewczyną na urlop pod domek i po powrocie w poniedziałek zauważyłem plamy na penisie http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c73ccf8e2c422243.html Na początku swędziało, a teraz swędzi jedynie podczas dotykania. Szukałem w Internecie i jedyne co znalazłem to maść szałwiowa. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Niestety podana strona nie otwiera się, więc nie mogę obejrzeć zmian. Tym niemniej zalecenia dla Pana są takie same. W przypadku zmian skórnych zawsze wskazana jest wizyta u dermatologa, który ma możliwość dokładnego obejrzenia zmian pod dermatoskopem. Jeżeli zmiany są niespecyficzne, specjalista ma możliwość skierowania Pana na badania kontrolne typu posiew.

Ze względu na możliwość sprecyzowania terminu pojawienia się zmian i połączenia tego ze stosunkiem seksualnym istnieje wysokie ryzyko zakażenia od partnerki. Najbardziej prawdopodobna jest grzybica. W celu weryfikacji i rozpoczęcia wstępnego leczenia może Pan zastosować maść dostępną bez recepty-klotrimazol 1%. Jeżeli objawy zaczną się wycofywać potwierdzi to rozpoznanie grzybicy. Maść powinna być stosowana przez klika tygodni, nawet po ustąpieniu zmian (grzybica lubi nawracać). Ze względu na zakażenie od partnerki zalecana jest wizyta u ginekologa, który zaordynuje leczenie także jej.

Jeżeli objawy nie ustąpią konsultacja dermatologiczna będzie niezbędna.

Pozdrawiam

P.S. Przesłane do redakcji zdjęcia z dużą dozą prawdopodobieństwa pozwalają przypuszczać zakażenie grzybicze. Niestety bez możliwości obejrzenia zmian skórnych na żywo, ich faktury, ewentualnego uniesienia ponad zdrową skórę nie można jednoznacznie postawić rozpoznania. Chciałabym także zwrócić uwagę, iż ustawa o wykonywaniu zawodu lekarza i lekarza dentysty z 5 grudnia 1996 pozwala orzec stan zdrowia pacjenta jedynie po uprzednim, osobistym zbadaniu pacjenta. Niniejsza porada ma charakter orientacyjny i służy zasugerowaniu dalszego postępowania diagnostyczno-leczniczego.