Lekko popękana skóra na żołędzi

Witam!

Mam 21 lat. Umieszczam zdjęcia, bo chciałbym się dowiedzieć, czy powinienem iść do lekarza (wolałbym uniknąć tego). Mam na żołędziu popękaną lekko skórę i wydaje mi się, że mój penis jest zbyt ciemnej barwy lub siny. Wydaje mi się iż większość ma jaśniejszy, ale może przesadzam i sam to sobie wmawiam. Dodam, że nie boli mnie, chodzi tylko o tę popękaną skórę. Chodzi mi o to, żeby po zdjęciach ocenić, czy on wygląda jak należy, czy z penisem wszystko w porządku, czy te popękanie skóry to jakieś zakażenie czy tylko elementy estetyczne nie zagrażające zdrowiu? Ta popękana skóra już nie jest tak widoczna, trochę zeszło, ale nie do końca.

Zdjęcia: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fa19cbf6f90efdd3.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/972b4ecacc136db4.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d09ac278c1d9cd9f.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/baf449593404e585.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/40407c77549f87cb.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6d47c3448056c347.html to chyba normalne, ze jedno jest wyżej czasami od drugiego?

Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam!

MĘŻCZYZNA, 21 LAT ponad rok temu

Profilaktyka grzybicy

Grzybica to powszechna choroba. Atakuje różne części ciała. Jak można jej zapobiec? Na ten temat wypowiada się ekspert - lek. medycyny estetycznej Agnieszka Bańka-Wrona.

Witam serdecznie!

Opisane zmiany mogą sugerować zmiany infekcyjne o pochodzeniu grzybiczym. Mogą również powstawać w wyniku podrażnienia skóry tej wrażliwej okolicy. Proszę zwrócić uwagę jakie preparaty do higieny intymnej Pan używa, często mydła nadmiernie wysuszają skórę i powodują zaburzenia pH, co może skutkować powstaniem zmian. Powstać mogą one również w przy stosowaniu prezerwatyw, w wyniku kontaktu z lateksem może powstać uczulenie. Jeżeli zmiany nie ustąpią całkowicie konieczna będzie wizyta u lekarza, najlepiej u dermatologa (nie jest konieczne skierowanie). Zabarwienie jest prawidłowe, często jedno jądro jest nieco niżej od drugiego i nie wiąże się to z żadną patologią. Polecam jeszcze artykuł: http://portal.abczdrowie.pl/grzybica-penisa

Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty