Czy muszę udać się do ginekologa w tej sytuacji?

Witam, We wrześniu gdy po raz pierwszy użyłam tampony podczas miesiączki,to przy wyciaganiu go kawałek został w pochwie bo widziałam że wyciagniety tampon nie jest cały,ale nie wyciaglam go bo stwierdziłam że sam wypadnie i od razu przeszłam na podpaski.Ale na podpaskach tego kawałka nie było więc nie wiem co się z nim stało.Od września mam codziennie świąd,pieczenie i dziwną wydzieline (raz brązowa raz zolta) i lekki ból w dole brzucha.Nie szlam z tym do lekarza bo stwierdziłam że samo przejdzie.Mamy listopad a świąd,pieczenie,ból w dole brzucha(konkretnie w miejscu jajnikow) i ta wydzielina dalej jest a do tego od soboty doszło lekkie krwawienie które nie jest miesiączka i trwa nadal ale nie wymaga podpaski tylko wkladki.Biore tabletki od lutego 2020 Microgynon 21 nadal.Miesiaczke mam dopiero w przyszłym tygodniu mieć.W czerwcu 2020 przechodziłam grzybice pochwy ale po antybiotykach przeszło.I wszystko zaczęło się po tym tamponie. To jest taki problem z którym boję się iść do swojego lekarza z tego względu że jak miałam grzybica to badanie bardzo bolało choć mój lekarz należy do delikatnych i zwykle badania nie bolą tylko wtedy podczas infekcji, czy zadzwonić do niego,choć mam Jego prywatną komórkę żeby dzwonić jak coś się dzieje.Czy to wymaga wizyty u lekarza?Nie da się tego wyleczyć lekami z apteki?Czy to może być coś poważnego?W jaki sposób lekarz wyciągnie ten kawałek tampony?Czy przy tym badanie ginekologiczne będzie bolało lub wyciąganie tego kawałka będzie bolec?Dziękuję za odpowiedz

Redakcja abcZdrowie

Witam,

musi Pani jak najszybciej zgłosić się do ginekologa, ponieważ opisane przez Panią dolegliwości wskazują na obecność rozkładającego się ciała obcego, czyli tamponu, w pochwie. Więcej na temat upławów i infekcji intymnych w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/uplawy-z-pochwy.

Krwiste upławy o silnej woni wskazują, że tampon zalega w pochwie i niestety żadne leczenie nie przyniesie efektów przed wyjęciem ciała obcego. Trudno powiedzieć, czy będzie to bolesne – prawdopodobnie tak samo, jak badanie palpacyjne czy wziernikowanie. Dlatego też zachęcam Panią, by nie odwlekała Pani dłużej wizyty, ponieważ gwałtownie rozwijająca się infekcja bakteryjna jest dużo groźniejsza niż grzybica pochwy, z powodu której Pani cierpiała, a konsekwencje nieleczenia jej bardzo poważne. Proszę zapoznać się z odpowiedziami ekspertów na te pytania: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jakie-kroki-podjac-aby-uniknac-powiklan oraz https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-sprawdzic-czy-tampon-nie-utknal-w-narzadach-intymnych.

O bakteryjnych infekcjach pochwy może Pani przeczytać także pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/bakteryjne-zapalenie-pochwy-przyczyny-objawy-leczenie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.