Czy jest możliwe stosowanie tamponów w tej sytuacji?

Dzien dobry. Mam 31 lat i jeszcze nie współżyłam. Mam bardzo obfite miesiączki a tampony super i super plus są zbyt duże. Tak naprawdę ledwo udaje się włożyć tampon mini choć chyba też nie do końca, bo czuję go w sobie. Jednak on przeznaczony jest na małe krwawienie a moje miesiączki są bardzo obfite. Czy jestem skazana tylko na stosowanie podpasek, skoro większe tampony są dla mnie za duże
KOBIETA, 31 LAT 11 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

przepraszamy za wydłużony czas oczekiwania na odpowiedź.

Zdaniem naszego eksperta dziewice mogą stosować tampony, ale wówczas istnieje ryzyko uszkodzenia błony dziewiczej. Taką wypowiedź można znaleźć pod linkiem: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-dziewica-moze-uzywac-tamponow.

Skoro tampony w większych rozmiarach są dla Pani za duże, to najprawdopodobniej błona dziewicza nie została uszkodzona. Może Pani stosować mniejsze tampony, ale skoro nie spełniają one Pani oczekiwań, to lepiej w takiej sytuacji zdecydować się na podpaski. Jeżeli tampon jest zaaplikowany w odpowiedni sposób, to nie będzie wyczuwalny.

Więcej informacji na temat tamponów umieściliśmy w naszym artykule, który znajduje się pod adresem:

https://uroda.abczdrowie.pl/jak-uzywac-tamponow.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.