Czy mogę stosować tampony przy tej infekcji?

Witam.. Stwoerdzono u mnie stan zapalny i jakies nieprawidlowe komorki trudne do jednoznacznej interpretacji. Zostaly wlaczone leki najpierw po okresie 6 tabletek macmiror 500 po nastepnym okresie kolejne 6 tabletek ( to juz za mna) teraz po okresie musze zazyc 7 amlulek papilocare i po nastepnym okresie kolejne 7 i wtedy musze udac sie na kontrolna cytologie .moje pytanie brzmi czy w trakcie miesiaczek przy takim trybie leczenia moge uzywac tamponow? Dziekuje

Redakcja abcZdrowie

Witam,

w przypadku infekcji intymnej i zmian w obrębie błony śluzowej dróg rodnych niewskazane jest używanie tamponu – w tej sytuacji bardziej higieniczne są podpaski. Z uwagi na fakt zastosowania wewnętrznego tamponu jest większe ryzyko rozwoju bakterii lub szybszego namnażania się grzybów.

Oczywiście również podpaski mogą być przyczyną infekcji, stąd, zwłaszcza w trakcie leczenia, należy pamiętać o częstej ich wymianie.

Szczegółową odpowiedź na pytanie odnajdzie Pani w naszym artykule, zachęcam do lektury: https://uroda.abczdrowie.pl/tampony-czy-podpaski.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.