Czy muszę udać się do ginekologa w tym wypadku?

Wczoraj pierwszy raz próbowałam założyć tampon i chyba zrobiłam to źle, bo wszedł bardzo płytko, końcówka była zaraz u wejścia pochwy. Od tamtego czasu mam tam na dole sucho, zero poślizgu. Wyjęłam tampon, jak jeszcze nie był mocno nasączony, bo się bałam. A teraz boję się jeszcze bardziej, bo od czasu jak go wyjęłam o 2 w nocy zero krwawienia i ta suchość. Czy powinnam się udać do lekarza?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

stosowanie tamponów nie powinno wpływać na suchość w pochwie, taki stan najczęściej pojawia się przy różnego rodzaju infekcjach grzybiczych lub bakteryjnych. Jeżeli miała Pani problemy z prawidłową aplikacją tampona, zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem dotyczącym tego zagadnienia, dowie się Pani również jak postępować, gdy podczas aplikacji napotka się opór:

https://parenting.pl/jak-aplikowac-tampon

Infekcje intymne są jednymi z najczęstszych dolegliwości stref intymnych kobiety. Możemy je podzielić na bakteryjne oraz grzybicze (dużo rzadziej występują te spowodowane wirusami czy pasożytami). Do czynników wpływających na rozwój tych schorzeń zaliczamy między innymi: niedostateczną higienę, bogate życie seksualne, niestosowanie prezerwatyw podczas stosunków, problemy hormonalne oraz nieprawidłową dietę.

Przy infekcjach, oprócz uczucia suchości w pochwie, mogą występować też inne objawy, takie jak: pieczenie, świąd, zaczerwienienie, ból występujący przy stosunku, częstomocz oraz nieprzyjemny zapach.

Jeżeli nie jest Pani pewna stanu swojego zdrowia, zalecamy wizytę u ginekologa, celem postawienia jednoznacznej diagnozy.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem dotyczącym infekcji intymnych kobiet:

https://portal.abczdrowie.pl/czy-mozna-skutecznie-wyleczyc-infekcje-intymne

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.