Czy mogę jednak całkowicie wykluczyć ciążę?

Okres spóźnia mi się już 4 dzień, zazwyczaj miałam regularne cykle. Z chłopakiem współżyłam dwa dni przed ostatnim okresem (początek marca stosunek przerywany) później dostałam okres który trwał bardzo krótko bo 4 dni i był mało obfity... Więc zdecydowałam zrobić test ciążowy wyszedł negatywny. Tydzień temu też zrobiłam test i również wyszedł negatywny. Niepokoi mnie tylko to że zauważyłam dzisiaj u siebie przezroczysty ciągnący się śluz. Dodam jeszcze że byłam z wizytą u ginekologa ponieważ cytologia była niewidoczna ze względu na zmiany grzybiczne i stany zapalne. Dostałam leki dopochwowe ale z racji zbliżającego się okresu kazano mi poczekać żeby nie przerywać dziesięciodniowej kuracji. Dlatego chciałam zapytać czy mogę całkowicie wykluczyć ciążę? Czy powinnam jeszcze czekać, czy zacząć już brać te leki?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

testy ciążowe wykluczyły u Pani ciążę, więc nic nie wskazuje, by miała Pani powody do obaw. Natomiast gęsty śluz, o którym Pani wspomina, może sugerować zaburzenia hormonalne powodujące również zaburzenia cyklu. Obfity śluzy może być także upławami typowymi dla grzybicy pochwy. Wówczas pojawiają się gęste, serowate upławy w kolorze mlecznobiałym.

Więcej na ten temat w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/drozdzyca-narzadow-plciowych.

Ponieważ leczenie nie powinno być przerywane, dlatego zaleca się rozpoczęcie kuracji po skończeniu miesiączki – tak też powinna Pani zrobić. Jeżeli to Panią uspokoi, może Pani powtórzyć wykonanie testu ciążowego, ale w świetle tego, co Pani napisała, wydaje się to zbyteczne. Natomiast proszę pamiętać, że leczenie grzybicy pochwy niekiedy jest żmudne i czasochłonne, a dolegliwości związane z chorobą mogą być wyjątkowo dokuczliwe, dlatego gdy krwawienie menstruacyjne ustąpi, nie należy zwlekać z rozpoczęciem kuracji przeciwgrzybiczej.

Więcej na ten temat w materiale dostępnym pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/jak-leczyc-grzybice-pochwy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.