Mam świąd, upławy i boję się, że mogę być w ciąży. Czy iść do ginekologa?

Witam serdecznie. Jakiś czas temu uprawiałam z chłopakiem petting. Było to 8.07. Ostatni okres rozpoczął mi się 2.07. Obawiam się, że kiedy wkładał mi palec do pochwy mógł mieć na nim spermę lub wydzielinę, która pojawia się jeszcze przed wytryskiem. Po krótkim czasie od naszych igraszek pojawiło się u mnie kilkudniowe, małe plamienie o rdzawym kolorze. Po jakimś czasie ono ustąpiło, potem pojawiło się znowu. Był to śluz z małą iloscią krwi. Jakiś tydzień później wyjechałam nad morze i tam najprawodpodobniej nabawiłam się jakiejś infekcji pochwy. Wydaje mi się, że to grzybica, ponieważ czuję pieczenie oraz świąd, a także mam upławy. Nie byłam u lekarza, ale stosuję maść C***. W międzyczasie zrobiłam dwa testy ciążowe. Obydwa były negatywne. Ostatni zrobiłam 2.08. Było to więc w czasie spodziewanej miesiączki, której nie dostałam. Dodam, że nie mam regularnego okresu. Chciałabym uniknąć wizytu u ginekologa, o ile to możliwe. Nie wiem czy przesadzam, czy jestem w ciąży. Bardzo proszę o szybką odpowiedź, bo umieram z niepewności i niepokoju. Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Ciążę jednoznacznie może wykluczyć wyłącznie ginekolog po zbadaniu pacjentki. Upławy i świąd nie są charakterystyczne wyłącznie dla grzybicy, ale rownież np. dla bakteryjnego zapalenia pochwy, na które stosowany przez Panią krem nie działa. Ma Pani zatem przynajmniej 2 wskazania do wizyty u lekarza.