Negatywne testy ciążowe i bHCG oraz brak okresu

12 dni temu poniosło mnie z moim chłopakiem. Wsadził mi członka do pochwy na około 20 s. Niestety były to moje dni płodne (obserwacja śluzu).10 dnia po stosunku wykonałam test ciążowy, wyszedł negatywny. Również tego dnia zrobiłam badanie krwi BHCg wynik: >1,0. Dziś rano zrobiłam kolejny test również wyszedł negatywny. Dziś jest 27 dzień cyklu, a ponieważ mam je niereguralne nie wiem kiedy przyjdzie okres. Pobolewa mnie jajnik, jestem zmęczona i mam biały gęsty śluz. Wykonać kolejny test?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji można wykluczyć ciążę. Nie ma konieczności wykonywania kolejnego testu.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W opisanym przypadku ryzyko ciąży nie jest wysokie. Tym bardziej, że wykonane testy ciążowe są negatywne. Rozumiem, że wynik badania beta-hCG był < 1,0 a nie >1,0. Póki co nie ma potrzeby wykonywania kolejnych testów. Proszę cierpliwie poczekać na miesiączkę.