Czy może to być grzybica czy coś innego?

Witam. Od 2 miesięcy po zażywaniu sterydów , podczas stosunku odczuwam ból pod napletkiem z jednej strony. Mam zaczerwione w tym miejscu. W codziennych czynnościach nie odczuwam bólu ani pieczenia. Przy większości stosunków bol nasila się na początku zbliżenia. Czy może to być grzybica? Czy może coś innego.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

jeżeli towarzyszy Panu ból prącia, a skóra w okolicach żołędzi jest zaczerwieniona, to niewykluczone, że jest to grzybica penisa. Choroba ta jest bardzo powszechna, choć częściej cierpią z jej powodu kobiety. U mężczyzn zazwyczaj kandydoza nie daje żadnych objawów, choć niewykluczone jest odczuwanie świądu, pieczenia, a także bólu podczas stosunku. W takim wypadku konieczne jest podjęcie leczenia – lekarz przepisuje maść, a także leki doustne.

Więcej informacji na temat grzybicy penisa w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/choroby-penisa-rodzaje-chorob-przyczyny-objawy-leczenie.

Niezależnie jednak od przyczyny powinien Pan zgłosić się do urologa – jeżeli dolegliwości nie ustąpią i nie są podrażnieniem bądź reakcją alergiczną na proszek do prania czy środki myjące, wówczas badanie fizykalne może być nieodzowne.

Być może pomocny okaże się także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-zoledzi-penisa.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej