Zapytaj lekarza

7 4 2 , 3 0 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy może to być grzybica czy coś innego?

Witam. Od 2 miesięcy po zażywaniu sterydów , podczas stosunku odczuwam ból pod napletkiem z jednej strony. Mam zaczerwione w tym miejscu. W codziennych czynnościach nie odczuwam bólu ani pieczenia. Przy większości stosunków bol nasila się na początku zbliżenia. Czy może to być grzybica? Czy może coś innego.
MĘŻCZYZNA, 26 LAT 4 tygodnie temu

Leczenie grzybicy

Grzybica to choroba, która może atakować różne części ciała. Jak można się jej pozbyć? Na ten temat wypowiada się ekspert - Agnieszka Bańka-Wrona, lekarz medycyny estetycznej.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

jeżeli towarzyszy Panu ból prącia, a skóra w okolicach żołędzi jest zaczerwieniona, to niewykluczone, że jest to grzybica penisa. Choroba ta jest bardzo powszechna, choć częściej cierpią z jej powodu kobiety. U mężczyzn zazwyczaj kandydoza nie daje żadnych objawów, choć niewykluczone jest odczuwanie świądu, pieczenia, a także bólu podczas stosunku. W takim wypadku konieczne jest podjęcie leczenia – lekarz przepisuje maść, a także leki doustne.

Więcej informacji na temat grzybicy penisa w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/choroby-penisa-rodzaje-chorob-przyczyny-objawy-leczenie.

Niezależnie jednak od przyczyny powinien Pan zgłosić się do urologa – jeżeli dolegliwości nie ustąpią i nie są podrażnieniem bądź reakcją alergiczną na proszek do prania czy środki myjące, wówczas badanie fizykalne może być nieodzowne.

Być może pomocny okaże się także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-zoledzi-penisa.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy