Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 2 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jakie wykonać badania członka?

Witam, około rok temu po stosunku bez zabezpieczenia ze stałą partnerką przeszedłem niepokojącą infekcję, na żołędziu pojawiła się mała czerwona kropka, towarzyszyło temu swędzenie penisa, pieczenie podczas oddawania moczu i konieczność częstego oddawania, trwało to około tydzień, objawy samoistnie ustąpiły nie pozostawiając żadnych śladów, niestety nie poszedłem od razu do wenerologa, czy po tak długim czasie powinienem się do niego zgłosić i jeżeli tak, jakie powinienem wykonać badania? Dziękuję.
MĘŻCZYZNA, 27 LAT 2 miesiące temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

niewykluczone, że Pańskie dolegliwości spowodowane były grzybicą penisa – infekcja drożdżakowa to bardzo częsty rodzaj choroby powodującej szereg dolegliwości. Przenosi się z łatwością na partnerów seksualnych, choć częściej manifestuje się przykrymi dolegliwościami u kobiet niż u mężczyzn.

Proszę zapoznać się z naszym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/grzybice-penisa.

Jeżeli to grzyby z rodziny Candida były źródłem Pańskich dolegliwości, to raczej nie ma powodu, by zgłaszał się Pan do lekarza. Niemniej warto pamiętać, że nieleczona infekcja może wciąż zagrażać partnerce, sprawiając tym samym, że błędne koło się zamyka. Stąd może Pan wykonać kontrolny posiew. Może to zrobić także partnerka – jeżeli u niej kolonie Candida albicans będą liczne, wówczas wskazane będzie podjęcia leczenia antygrzybiczego u obojga partnerów.

Być może zainteresuje Pana także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/choroby-penisa-rodzaje-chorob-przyczyny-objawy-leczenie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy