Co robić z tym zapaleniem prącia?

Witam serdecznie mam pytanie odnośnie pozytywnego wyniku hpv 6i11 z gardła ale również towarzyszy mi przez ostatnie pół roku jakieś dziwne zapalenia pracia i lekarze twierdzą że grzybica albo opryszczka proszę o pomoc do jakiego lekarza mam się jak najszybciej zgłosić
MĘŻCZYZNA, 39 LAT 2 miesiące temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

w takim wypadku warto wykonać badanie w kierunku HPV z genitaliów, ponieważ infekcja wirusem jamy ustnej nie przesądza o infekcji penisa spowodowanej HPV. Natomiast spośród ponad setki typów wirusa HPV 6 i 11 należą do najczęściej spotykanych typów niskoonkogennych, które mogą powodować kłykciny kończyste, zwane również brodawkami płciowymi. Ich zdiagnozowanie nie jest trudne, bo zmiany mają postać kalafiorowatych brodawek pojawiających się na zainfekowanym obszarze – czyli np. w okolicach prącia czy odbytu (a także oczywiście gardła). Wówczas konieczne jest leczenie ukierunkowane dokładnie na kłykciny kończyste.

Więcej pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/klykciny-konczyste-najwazniejsze-informacje.

Natomiast również grzybica, jak i opryszczka narządów płciowych wymagają leczenia stosownego do rodzaju patogenu – za grzybicę odpowiedzialne są najczęściej drożdżaki z rodziny Candida albicans, zaś opryszczka jest pochodzenia wirusowego.

Niestety nie sposób ustalić, co u Pana jest źródłem problemu, bo nie podaje Pan żadnych szczegółów dotyczących dolegliwości. Natomiast niewątpliwie może Pan udać się do wenerologa, urologa lub dermatologa – lekarze tych specjalności mogą pomóc w ustaleniu rodzaju infekcji, a także zaproponować odpowiednie leczenie.

Być może pomocny okaże się także ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/choroby-penisa-rodzaje-chorob-przyczyny-objawy-leczenie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy