Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 2 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak leczyć tą bakterię w pochwie?

Dzien dobry, co oznacza opis badania na streptococcus agalactiae (wymaz z pochwy) - nieliczny? I poniżej opis antybiotykow które działają na te bakterie. Czy wynik ten wymaga antybiotykorerapii?
KOBIETA, 30 LAT 5 miesięcy temu

Negatywne skutki palenia u kobiet w ciąży

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

paciorkowce z grupy B nie wymagają leczenia w przypadku nosicielstwa, jeżeli nie występują żadne dolegliwości. Paciorkowce są fizjologiczną florą bakteryjną jamy ustnej i górnych dróg oddechowych. Więcej informacji w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/streptococcus-agalactiae-przyczyny-objawy-leczenie.

Jedynym wyjątkiem od tej reguły jest ciąża – ponieważ dla noworodka bakterie te mogą być dużym zagrożeniem, to przed porodem, w przypadku pozytywnego wyniku GBS, konieczne jest zastosowanie antybiotykoterapii. Jeśli jest Pani zainteresowana, tutaj więcej szczegółów: https://portal.abczdrowie.pl/gbs-wskazania-interpretacja-dodatni-gbs.

Proszę skonsultować wynik z ginekologiem, w razie wątpliwości czy symptomów wskazującym na infekcję bakteryjną, może zalecić leczenie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy