Co robić z bólami pochwy?

Cierpię z powodu nawracających problemów bólowych w obrębie pochwy. Problemów z pęcherzem moczowym. Proszę o interpretację wymazu z pochwy ,czy jest on w moim przypadku podstawą do leczenia farmakologicznego. Streptococcus agalactiae (GBS) ( ) Dziękuję i pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

Streptococcus agalactiae oznacza paciorkowca z grupy B. Są to bakterie atakujące między innymi układ pokarmowy i rodny. Obecność takich drobnoustrojów nie jest bezpośrednim zagrożeniem dla zdrowia, problem może się pojawić, kiedy kobieta zachodzi w ciąże, ponieważ bakteria potrafi zakazić płód.

Obecność streptococcus agalactiae jest podstawą do rozpoczęcia farmakoterapii. Do sposobów zwalczania tego paciorkowca wykorzystuje się leki zawierające ampicylinę, amoksycylinę lub penicylinę. Można również stosować kwas borowy podawany dopochwowo.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem dotyczącym omawianego problemu:

https://portal.abczdrowie.pl/streptococcus-agalactiae-przyczyny-objawy-leczenie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.