Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 0 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak ten wynik może wpłynąć na nasze współżycie?

U MOJEJ DZIEWCZYNY ZDIAGNOZOWANO PACIORKOWCA GRUPY B W POCHWIE.JAK TO MOŻE WPŁYNĄĆ NA NASZE WSPÓŁŻYCIE SEKU
MĘŻCZYZNA, 41 LAT 10 miesięcy temu

Objawy przedwczesnej menopauzy

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

paciorkowiec grupy B dla zdrowego człowieka nie stanowi zagrożenia – wówczas nie podejmuje się żadnego leczenia, jeśli nie ma objawów infekcji.

Czasami jednak prowadzi do zakażenia dróg moczowych – w takiej sytuacji antybiotykoterapia jest konieczna. Wykorzystuje się penicylinę lub amoksycylinę. Proszę zapoznać się z tym materiałem: https://portal.abczdrowie.pl/paciorkowiec.

Jeśli chodzi o przenoszenie się bakterii, to w większości przypadków przenosi się drogą kropelkową (zatem przez kichnięcie czy kaszel). Patogen wnika przez uszkodzony naskórek czy błonę śluzową, więc podczas stosunków seksualnych jest to możliwe, natomiast tak jak pisałam – nie jest groźne dla osób zdrowych. Paciorkowie Streotococcus agalactiae występują w drogach pokarmowych oraz układzie moczowo-płciowym u zdrowych kobiet i mężczyzn. Więcej w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/streptococcus-agalactiae-przyczyny-objawy-leczenie.

Największe zagrożenie stanowi dla noworodków, dlatego ciężarnym wykonuje się badanie GBS w ciąży, by wykluczyć ryzyko zakażenia dziecka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy