Zapytaj lekarza

7 4 0 , 0 4 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Do jakiego specjalisty zgłosić się w kwestii leczenia?

Zrobiłam badania kału, w wyniku na posiew bakteriologiczny wykazano Streptococcus b-hem gr. G. Do jakiego specjalisty zgłosić się w kwestii leczenia? Czy zakażenie to jest groźne?
KOBIETA, 27 LAT 2 miesiące temu

Test na krew utajoną w kale

Czy wiesz, na czym polega test na krew utajoną w kale? Jeśli chcesz wiedzieć więcej na ten temat, obejrzyj nasz filmik. Lek. Łukasz Dubielecki opowiada o tym badaniu.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

niestety nie wspomina Pani w jakim celu zostały wykonane badania kału i na jakie dolegliwości się Pani uskarża, a jest to istotne. Wyniki badań laboratoryjnych należy interpretować w oparciu o kompletny wywiad i ewentualnie historię chorób pacjenta.

Streptokoki, inaczej paciorkowce, w tym wypadku paciorkowce z grupy B, zwane GBS zazwyczaj nie stanowią zagrożenia – choć mogą być niebezpieczne dla rozwoju płodu, dlatego inną wartość diagnostyczną ma badanie wykrywające paciorkowce w okresie ciąży. W innym wypadku nie stanowią zazwyczaj powodu do obaw, ponieważ GBS stanowi część fizjologicznej flory bakteryjnej przewodu pokarmowego, ale także jamy ustnej i górnych dróg oddechowych.

Więcej informacji odnajdzie Pani w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/paciorkowiec.

Proszę zgłosić się z wynikami badań do lekarza, który Panią na nie skierował - zwłaszcza jeżeli przyczyną wykonania badań były dolegliwości związane z układem pokarmowym.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy