Paciorkowiec Enterococcus faecalis a starania o dziecko

Witam. Mam pytanie: robiliśmy z mężem wymazy. Mąż miał wymaz z cewki moczowej i wyszedł mu paciorkowiec Enterococcus faecalis natomiast ja miałam wymaz z pochwy i wyszedł inny paciorkowiec Streptococcus agalactiae. Czy jest możliwość pomyłki w laboratorium w którym były robione badania? Spodziewaliśmy się że będziemy mieli to samo. Mąż dostał antybiotyk wg antybiogramu natomiast mój ginekolog powiedział że mojego paciorkowca się nie leczy (obecnie nie jestem w ciąży ale staramy się o dziecko).

Piotr Pilarski

Możliwość pomyłki zawsze istnieje jednak nie musi tak być. U kobiet często występuje ta bakteria w pochwie i nie powoduje żadnych objawów. Leczenie podejmuje się tylko w ostatnim trymestrze ciąży. Natomiast cewka cewka moczowa powinna być sterylna stąd to leczenie u męża.

Pozdrawiam.