Co robić gdy zapalenie pęcherza już wraca?

Kobieta, lat 38, UCTD leczone plaquenil. W ciągu ostatnich 3 tygodni przechodzę trzecie zapalenie pęcherza (pierwsze leczone furagina 7 dni, po dwóch dniach od zakończenia te same objawy - leczone monural (1 dawka), po tygodniu nawrót tym razem z krwiomoczem - otrzymałam bisteptol na 5 dni i tydzień po zakończeniu brania miałam zrobić badanie ogólne moczu. Jutro biorę ostatnią dawkę a nadal odczuwam objawy. Czy w tym wypadku jest sens zrobić już badanie ogólne moczu/ posiew/ antybiogram bez czekania tego tygodnia? Miewałam zapalenia pęcherza ale nigdy nie nawracały po pierwszym leczeniu (furagina).
KOBIETA, 39 LAT około miesiąca temu

Dzień dobry,

Proszę powtórzyć leczenie furaginum przez okres 10 dni (Pierwszego dnia stosowania: 400 mg na dobę w 4 dawkach podzielonych (2 tabletki co 6 godzin);

w następne dni: 300 mg na dobę w 3 dawkach podzielonych (2 tabletki co 8 godzin).

Jeśli infekcja powróci (Nawracające zakażenia układu moczowego ) to zgodnie zaleceniem producenta : przyjmować Furaginum Teva w dawce 100 mg na noc przez okres 6-12 miesięcy.

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska