Czy to normalne, że nie odczuwam poprawy?

Od ponad tygodnia mam zapalenie cewki moczowej i od 6 dni przyjmuję tarivid 2 razy dziennie plus metronidazol 3 razy dziennie, do tego maść triderm na miejsce zapalenia raz dziennie oraz czopki profenid raz dziennie. Leki m brać przez 20 dni. Do tej pory nie odczułem poprawy, mogę nawet powiedzieć, że jest gorzej. Czuję pieczenie przy oddawaniu moczu oraz pieczenie ogólnie, do tego czasem ból lewego jądra. Czy to normalne, że nie ma poprawy oraz czy wskazane jest zrobienie posiewu cewki moczowej?
MĘŻCZYZNA, 26 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Dzień dobry,

Dziękujemy za zadanie pytania. Zapalenie cewki moczowej to nieprzyjemne schorzenie, którego nie należy lekceważyć, aby nie doprowadzić do poważniejszych komplikacji. W tym przypadku trzeba uzbroić się w cierpliwość i stosować się do zaleceń lekarza. Jeżeli dolegliwości nadal nie będą ustępować i przybierać na sile, proszę jeszcze raz skontaktować się z lekarzem prowadzącym. Być może konieczne będzie wykonanie dodatkowych badań. Wymaz z cewki moczowej pomaga ustalić przyczynę stanu zapalnego, co jest pomocne w dobraniu odpowiednich metod leczenia. Takie badanie najlepiej wykonać rano ok. 2-3 godziny po oddaniu moczu. W dniu badania należy zrezygnować ze stosowania środków do higieny intymnej. Jeżeli nadal nie będzie widać poprawy, warto przebadać się także pod kątem innych schorzeń o charakterze urologicznym. Nie zaszkodzi także udać się na konsultację do wenerologa, aby wykluczyć inne przyczyny tych dolegliwości.

Więcej szczegółowych informacji na temat przyczyny, objawów oraz leczenia zapalenia cewki moczowej można znaleźć w artykule opublikowanym na portalu abcZdrowie.pl. Zachęcamy do jego przeczytania:

https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-cewki-moczowej-i-pecherza-moczowego

Być może przydatne okażą się również odpowiedzi ekspertów naszego serwisu na pytania o zbliżonej tematyce zadane przez innych użytkowników:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-wyleczyc-bakteryjne-zapalenie-cewki-moczowej

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-leczyc-zapalenie-cewki-moczowej

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-to-zapalenie-cewki-moczowej-jak-leczyc

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty