Czy to normalne, że w tej sytuacji odczuwam parcie na mocz?

Witam miałem założone 2 cewniki po urazie nerki jj oraz zwykły, ten zwykły cewnik został wyjęty po 3 tygodniach jj został czy to normalne ze kiedy wstaje i chodzę czuje parcie na mocz kiedy leze lub siedzę nie ma tego uczucia
MĘŻCZYZNA, 28 LAT 8 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

po usunięciu cewnika moczowego mogą wystąpić pewne niewielkie zmiany w funkcjonowaniu układu moczowego. Jest to sytuacja raczej normalna, ponieważ ciało potrzebuje pewnego czasu, aby dostosować się do zmiany sytuacji po usunięciu cewnika. Czynniki takie jak obrzęk, podrażnienie lub delikatne zmiany w funkcjonowaniu nerwów mogą wpływać na uczucie parcia na mocz.

Ważne jest jednak, aby monitorować te objawy. Jeśli problem nie przejdzie lub wystąpią trudności w oddawaniu moczu, ból, pieczenie, krwiomocz lub inne niepokojące symptomy, zalecamy jak najszybszy kontakt ze specjalistą.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/problem-z-nietrzymaniem-moczu-po-usunieciu-cewnika

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-bol-cewki-moczowej-po-usunieciu-cewnika

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.