Czy ropień w pochwie ma wpływ na parcie na mocz?

Czy przez ropień Bartholina (ropień pochwy) mogę czuć parcie na pęcherz ?
KOBIETA, 21 LAT 6 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

ropień Bartholina to rodzaj ropnia, który występuje w okolicy wejścia do pochwy. Z tego powodu może on wywierać nacisk na pobliskie struktury anatomiczne, w tym na pęcherz moczowy.

W rezultacie kobieta może odczuwać dyskomfort związany z oddawaniem moczu bądź parcie na mocz. Ropień Bartholina może poniekąd wpływać na funkcjonowanie układu moczowego. Warto jednak wykonać kontrolne badanie moczu, by wykluczyć inne przyczyny parcia na pęcherz moczowy.

O zapaleniu gruczołu Bartholina pisaliśmy w tekście znajdującym się pod poniższym adresem:

https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-gruczolu-bartholina-powstawanie-objawy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.