Co może oznaczać taka zmiana przy pochwie?

Dzień dobry przy pochwie wyskoczyło mi po lewej stronie taki bąbel duży u rośnie wydobywa się z tego ropa boli strasznie przy chodzeniu i schylaniu co to jest ?
KOBIETA, 20 LAT 2 tygodnie temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

jeśli pojawił się bąbel w okolicy pochwy, z który jest bolesny i wydobywa się z niego ropa, może to wskazywać na zapalenie gruczołu Bartholina. Gruczoły te znajdują się po obu stronach wejścia do pochwy i mają za zadanie wydzielać substancję nawilżającą. Kiedy ulegają zablokowaniu, może dojść do nagromadzenia się ropy i stanu zapalnego.

Ważne jest, aby się Pani jak najszybciej udała do ginekologa, ponieważ szybka reakcja może pomóc w uniknięciu poważniejszych komplikacji, takich jak potrzeba chirurgicznego otwarcia i drenażu. Lekarz może przepisać odpowiednie leczenie, które może obejmować antybiotyki, leki przeciwbólowe lub inne środki łagodzące objawy.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-gruczolu-bartholina-powstawanie-objawy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.