Dlaczego mam ten brzydki zapach członka?

Od 2 lat zmagam się z powracającym brzydkim zapachem żołędzi i pieczeniem po oddaniu moczu, dwa tygodnie jest spokój potem znowu to samo. Mam już dość. W 2019 robiłem posiew mczu Proteus mirabillis i wymaz z prącia ta sama bakteria jako (liczne) . Tydzień temu zrobiłem wymaz z prącia i dalej Proteus mirabillis (nieliczne) występują. Jak sobie z tym poradzić
MĘŻCZYZNA, 25 LAT 2 miesiące temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

bakteria Proteus mirabilis jest przyczyną infekcji układu moczowego. Wspomniane przez Pana pieczenie po oddaniu moczu również sugeruje zakażenie dróg moczowych. Dodatkowo towarzyszyć mu może ból lub częste oddawanie moczu. Konieczne jest więc wizyta u urologa i wdrożenie odpowiedniego leczenia.

Obecność bakterii Proteus mirabilis w moczu jest również przyczyną nieprzyjemnego zapachu oraz mętnego moczu. Po całkowitym wyleczeniu bakterii problem ten powinien zniknąć.

Nieprzyjemny zapach członka może także świadczyć o zakażeniu grzybiczym, ale w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę przede wszystkim na wspomnianą przez Pana bakterię.

Pytania o podobnej tematyce znajdują się poniżej: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/nieprzyjemny-zapach-penisa-przy-zapaleniu-cewki-moczowej, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-enterococcus-oraz-proteus-mirabilis-przy-pieczeniu-penisa, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/proteus-mirabilis-jak-pozbyc-sie-tej-bakterii.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy