Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 0 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Badanie cholesterolu

Badanie cholesterolu pozwala ustalić stopień ryzyka chorób układu sercowo ? naczyniowego. Dr Piotr Gryglas, kardiolog, informuje, jakie działania należy podjąć, aby podczas poddawania się temu badaniu, uzyskany wynik był rzeczywisty.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

lek zawiera substancję czynną trimebutynę, która wpływa na receptory opiodiowe i w efekcie oddziałuje na perystaltykę jelit – pobudza ją lub zmniejsza.

Dotychczas nie wykazano interakcji tej substancji z alkoholem, co oznacza, że prawdopodobnie nie musi Pani obawiać się skutków ubocznych, wynikających ze spożycia alkoholu podczas kuracji.

O interakcjach leków z alkoholem przeczyta Pani w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/interakcje-alkoholu-z-lekami.

Proszę jednak pamiętać, że zaleca się unikania alkoholu, oczywiście w miarę możliwości, podczas stosowania jakiegokolwiek leku. W Pani przypadku trudno jednoznacznie ocenić, czy alkohol miałby negatywny wpływ na przebieg farmakoterapii, ponieważ nie wspomina Pani, z jakiego powodu stosowany jest Debretin. Przy niektórych z chorób układu pokarmowego zaleca się powstrzymanie od alkoholu (np. przy zespole jelita drażliwego).

W razie wątpliwości proszę skonsultować się z lekarzem kierującym leczenie, a także pamiętać o możliwie jak najdłuższym odstępie czasowym pomiędzy zażywanymi lekami a spożywaniem alkoholu.

Być może także ten materiał zainteresuje Panią: https://portal.abczdrowie.pl/zespol-jelita-drazliwego-przyczyny-objawy-leczenie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy