Zapytaj lekarza

7 4 0 , 0 5 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy przy stosowaniu takich leków można napić się alkoholu?

Czy przy stosowaniu leku z kwasem ursodeoksycholowym można wypić okazyjnie niewielką ilość alkoholu?
MĘŻCZYZNA, 23 LAT około miesiąca temu

Kofeina nie pomaga wytrzeźwieć

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

proszę pamiętać, że nawet okazjonalne spożywanie alkoholu w trakcie farmakoterapii nie jest wskazane, nawet jeżeli nie stanowi zagrożenia dla zdrowia.

W przypadku preparatów zawierających kwas ursodeoksycholowy niewielka ilość alkoholu nie powinna prowadzić do poważniejszych konsekwencji zdrowotnych, niemniej ponieważ nie wspomina Pan, co jest przyczyną stosowania leku, trudno jednoznacznie odpowiedzieć na Pańskie pytanie.

Zachęcam do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/interakcje-alkoholu-z-lekami.

W związku z tym wskazana byłaby konsultacja z lekarzem, który zlecił zażywanie konkretnego leku, ponieważ tylko on będzie w stanie bez żadnych wątpliwości wskazać ewentualne działania niepożądane wynikające z interakcji leku oraz alkoholu.

Być może zainteresuje Pana także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/ziola-na-watrobe-rodzaje-ziol-wlasciwosci-lecznicze-i-zdrowotne.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy