Czy mogę łączyć Verdin i Rapacholin C?

Dzień Dobry, Czy mogę pić herbatkę Verdin i zażywać tabletki Rapacholin C przy wrzodach żołądka? Na opakowaniu i ulotce brak informacji na ten temat. Bardzo proszę o odpowiedź.
KOBIETA, 43 LAT 2 miesiące temu

Leki, których nie powinno się zażywać przed operacją plastyczną

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

zarówno Verdin, jak i Raphacholin to preparaty z wyciągami ziołowymi, które wykazują podobne działanie: żółciopędne i żółciotwórcze. Ich skład również pokrywa się w dużym stopniu, oba preparaty działają ochronnie na woreczek żółciowy i miąższ wątroby, a także wspierają funkcjonowanie układu trawiennego.

Zachęcam do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/31-praktycznych-porad-jak-wspomoc-prace-ukladu-pokarmowego.

Te dwa preparaty również mogą być pomocne w leczeniu wrzodów żołądka i dwunastnicy – mogą przyspieszać gojenie śluzówki. Natomiast oczywiście reakcja na preparaty ziołowe zależy od indywidualnej kondycji organizmu. Jeżeli stosowanie herbaty Verdin i leku Raphacholin nie powoduje u Pani nasilenia dolegliwości wynikających z choroby wrzodowej, wówczas z powodzeniem może Pani stosować preparaty, pamiętając, by nie przekraczać dawki zaleconej przez producenta.

Być może przydatny okaże się także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/ziola-na-watrobe-rodzaje-ziol-wlasciwosci-lecznicze-i-zdrowotne.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy