Czy można łączyć Ampril i alkohol?

Dzień dobry Od tygodnia biorę rano Ampril 5 mg ponieważ miałam od jakiegoś czasu skoki ciśnienia max 180/101 po lekach mam max 124/80 . Moje pytanie brzmi czy mogę od czasu do czasu wieczorem napić się piwa ? I w jakich ilościach ? Dziękuję za odpowiedź
KOBIETA, 43 LAT 10 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

podczas stosowanie opisanego przez Panią leku raczej odradza się spożywanie alkoholu. Może on wywołać objawy niepożądane, takie jak silne zawroty głowy i uczucie “pustki w głowie”. Dodatkowo może on także nasilać działanie leku, dlatego jego spożywanie nie jest zalecane.

Jeżeli jednak ma Pani zamiar napić się alkoholu, to proszę to czynić z umiarem i unikać wysokoprocentowych napoi.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam w linku poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/interakcje-alkoholu-z-lekami

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.