Czy mogę pić alkohol stosując Vinpoven?

Witam. Od dwóch tygodni przyjmuję Vinpoven 3 razy dziennie na szumy uszne. Czy w trakcie kuracji mogę pić alkohol ? Ulotka nie zawiera informacji na ten temat.

W charakterystyce produktu leczniczego nie opisano interakcji między vinpocetyną, a etanolem. Należy jednak pamiętać, że zarówno alkohol, jak i lek mogą obniżyć ciśnienie tętnicze krwi, a w przypadku równoległego spożywania może to wpłynąć negatywnie na zdrowie.