Zapytaj lekarza

7 3 6 , 6 0 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Przyczyny zapalenia brzegów powiek

Jeśli zauważymy na brzegach powiek zaczerwienienie, a u podstawy rzęs pojawią się niewielkie łuski lub owrzodzenia, to może to oznaczać, że cierpimy na zapalenie brzegów powiek. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o tej chorobie.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

lek ten ma działanie bakteriostatyczne, co oznacza, że hamuje rozwój i namnażanie się bakterii odpowiedzialnych za niektóre infekcje.

Ponieważ Sulfacetamid stosuje się miejscowo, to nie powinien wchodzić w interakcje z alkoholem, a w konsekwencji – alkohol nie powinien zmniejszać jego skuteczności czy też nasilać działań niepożądanych.

Zachęcam do zapoznania się z naszym materiałem: https://zywienie.abczdrowie.pl/leki-a-alkohol.

Niemniej sugerowałabym powstrzymanie się od spożycia alkoholu przez cały okres trwania kuracji, jako że wystąpienia skutków ubocznych nie sposób przewidzieć ani także wykluczyć.

Być może zainteresuje Pana także ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-spojowek-co-warto-wiedziec.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy