Czy można łączyć lek Emanera i krążki antykoncepccyjne?

Dzień dobry czy stosując krążki dopochwowe antykoncepcyjne mogę beż obaw stosować lem emanera? Czy wpływa on na zaburzenia krążków?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

lek Emanera nie wchodzi w szkodliwe interakcje, które mogłyby zaburzyć działanie krążków antykoncepcyjnych i osłabić ich efekt. Stosowanie tego leku jest zazwyczaj bezpieczne w połączeniu z antykoncepcją hormonalną, jednak w celu omówienia skuteczności warto skonsultować się jeszcze ze swoim lekarzem prowadzącym, gdyż ustalenie interakcji dla konkretnej osoby jest dość trudne.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/emanera-sklad-i-dzialanie-wskazania-przeciwwskazania-dawkowanie-skutki-uboczne

https://portal.abczdrowie.pl/krazek-dopochwowy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.