Co oznaczają takie zaburzenia czucia?

Objawy drętwienie, mrowienie, brak czucia, nie mogę leżeć ani stać na prawej nodze ponieważ ból po chwili stania nje daje za wygraną po za tym nie pomagają żadne leki przeciw bólowe. Ogólnie jestem po operacji kręgów l4/l5 dyskopatia przepuklina usunie to rdzeń żółty operowany w 22016r lekarz określił to w diagnozę co mam robić Zaburzenia korzeni nerwów rdzeniowych i splotów nerwowych, nie określone

Redakcja abcZdrowie

Szanowny Panie,

Bardzo nam przykro, że towarzyszą Panu takie uciążliwe dolegliwości ze strony układu nerwowego. Objawy, które Pan opisuje ze strony kręgosłupa, dość często występują u kobiet, jak i mężczyzn, wykonujących ciężką pracę fizyczną oraz prowadzących siedzący tryb życia.

Biorąc pod uwagę wskazane dolegliwości, można by przypuszczać, że aktualnie cierpi Pan na różnego rodzaju parestezje. Obejmują one odczuwanie drętwienia, mrowienia, a także uczucia gorąca, najczęściej w poszczególnych kończynach. To niewłaściwe odczuwanie bodźców, spowodowane prawdopodobnie uszkodzeniem nerwów obwodowych. Analizując Pana sytuację i przebytą w przeszłości operację, można by stwierdzić, że przyczyną takiego stanu mogłoby być zwyrodnienie dysków międzykręgowych, co przyczyniło się do zwiększonego ucisku na korzenie nerwowe. Obecna przepuklina prawdopodobnie mogła potęgować takie objawy.

Jeżeli nadal odczuwa Pan takie nieprzyjemne dolegliwości, zalecamy ponowną konsultację z lekarzem neurologiem. Specjalista prawdopodobnie zdecyduje o dalszej diagnostyce oraz leczeniu. Możliwe, że sama farmakoterapia mogłaby początkowo być wystarczająca, jednakże na pewno wypadałoby rozważyć odpowiednią fizjoterapię. Takie zabiegi na pewno zmniejszyłyby dolegliwości bólowe, uczucie drętwienia oraz poprawiłyby komfort życia.

Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

Podobna tematyka została poruszona w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/parestezje

https://portal.abczdrowie.pl/dretwienie-nog-powstawanie-przyczyny-postepowanie

https://portal.abczdrowie.pl/dyskopatia

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.