Wysunięcie więzadła i przepuklina na odcinku lędźwiowym

mam problem z krengosłupem szczeliło mi wienzadło wysunoł mi sie dysk i przepuklina zrobila na odcinku lendzwiowym co mam zrobić a mam dopiero 23 lata

Na pewno w tej sprawie trzeba skonsultować się bezpośrednio z neurochirurgiem. Jeśli objawy przepukliny są nasilone (np. ubytki neurologiczne - niedowłady, parestezje, bóle bez odpowiedzi na leki), przepuklina jest duża z uciskiem na korzenie nerwowe to zapewne konieczne będzie leczenie operacyjne. Jeśli nie spełnia Pani tych kryterium wystarczające jest leczenie zachowawcze z naciskiem na rehabilitację.

Witam,

Wszystko zależy od tego czy są objawy kliniczne w postaci np. parestezji czyli uczucia drętwienia i/lub mrowienia kończyn dolnych, a także od tego jak duże jest przepuklina. Jeżeli przepuklina nie jest duża i można z nią funkcjonować wówczas skończy się na rehabilitacji. W przeciwnym wypadku konieczna będzie operacja.