Operacja usunięcia przepuklin na odcinku lędźwiowym

Witam. Jestem po operacji usunięcia 2 przepuklin na odcinku lędźwiowym, operacja była konieczna ponieważ nastąpił niedowład lewej stopy, po operacji powiedziano mi ,że czeka mnie kolejna operacja wszczepienia implantu gdyż mam dyskopatię wielopoziomową oraz lordozę wtórną. Czuję się dobrze, rehabilituję się, czy operacja to konieczność czy istnieje możliwość wzmocnienia kręgosłupa rehabilitacją i codziennymi ćwiczeniami?

Witam,
ostatnie zdanie należy do neurochirurga co do leczenia, jednakże zawsze może się Pani nie zgodzić lub poprosić o przełożenie reoperacji i podjęcie próby leczenia zachowawczego (pamiętając, że leczenie zachowawcze może pozostać na poziomie próby, czyli, że jednak trzeba będzie w końcowym efekcie operować). Niezależnie od decyzji jaka Pani podejmie proponuję znaleźć fizjoterapeutę, który nauczy jak wykonywać trening sensomotoryczny mięśni właściwych grzbietu (głównie wielodzielny i współpracujący z nim poprzeczny brzucha, oraz taśmy mięśniowe tylne, np.: core stability, SET, PNF) po to, żeby uczyć mięśnie w jaki sposób mają sterować ruchem kolumny kręgosłupa. Szybciej dojdzie Pani do sprawności teraz i po jakiejkolwiek sytuacji, która ma się wydarzyć w przyszłości. Pozdrawiam Dziękuję