Niedowład po zabiegu operacyjnym usunięcia przepuklin

Jestem po operacji usunięcia przepuklin na odcinku lędźwiowym, nastąpił niedowład lewej stopy, po operacji powiedziano mi ,że czeka mnie kolejna operacja wszczepienia implantu gdyż mam dyskopatię wielopoziomową oraz lordozę wtórną.Rehabilituję się, czy operacja to konieczność czy istnieje możliwość wzmocnienia kręgosłupa ćwiczeniami? Ćwiczę metodą McKenziego, przeprosty pomagają a siedzenie z wałeczkiem pod plecami przyniosły mi ulgę, co kilka dni wykonuje nowe ćwiczenia i czuję się lepiej.

Lek. Katarzyna Szymczak

O konieczności zabiegu musi zadecydować neurochirurg biorąc pod uwagę całościowy obraz pani choroby. Ćwiczenia proszę jak najbardziej wykonywać aby wzmocnić mięśnie.
Pozdrawiam