RM kręgosłupa i przetłumaczenie wyniku

Prosze o przetlumaczenie wyniku mego badania RM,u jakiego lekarza powinnam szukac pomocy,czy znowu czeka mnie operacja.Stan po operacji z powodu dyskopatii na poziomie k.m.C4 C5,z wprowadzeniem implantuk.m.Zniesienie lordozy szyjnej odcinka kregoslupa .Wprowadzony implantk.m.C4C5 jest przyczyna artefaktow.Rozpoczynajace sie cechy odwodnieniak.m.C5C6.uwypukleniepierscienia wloknistegok.m.C5C6.poza tym bez wypuklin.Rdzen kregowy w odcinku szyjnym jest nieposzerzony,nieucisniety i bez zmian ogniskowych.Prawidlowa rezerwa plynowa kanalu kregowego w odcinku szyjnym.

Witam serdecznie,

Wynik badania jest ogólnie prawidłowy. Opis badania sugeruję początek choroby krążka międzykręgowego czyli dyskopatii w odcinku szyjnym kręgosłupa.
Wynik badania MRI raczej nie wskazuję na konieczność operacji, ale postawienie ostatecznej diagnozy oraz włączenie leczenia należy do lekarza specjalisty neurologa lub neurochirurga.
Dlatego sugeruję aby udała się Pani do neurologa lub neurochirurga w celu konsultacji oraz włączenia leczenia.

Pozdrawiam.