Opis RM kręgosłupa 52-latki

Witammap problem odebralam wynik RM ktory jest taki na poziomie c4/c5c5/c6c6/c7zmiany zwyrodnieniowe zaawansowane krazkow miedzy kregowychw postaci uogolnionego uwypuklenia na poziomie c/5c6c6/c7w postaci obnizenia wysokosci na poziomie c5/c6ic6/c7widoczne male tylno-bocznelewostronne przepukliny krazkow miedzykregowych na poziomie c5/c6podparte przez osteofitoze tylno-lewobocznej krawedzi trzonu c5 ostofitoza tylnobocznychi przednich krawedzi trzonow kregow c stawow Luschki ucisk korzeni nerwow

Witam serdecznie,

Wynik badania MRI świadczy o chorobie krążka międzykręgowego czyli dyskopatii. Wynik świadczy też o chorobie zwyrodnieniowej odcinka szyjnego kręgosłupa. Osteofity to inaczej wyrośla kostne, czyli zmiany zwyrodnieniowe w obrębię trzonów kręgów.
Sugeruję udała się Pani do Poradni Ortopedycznej lub Neurochirurgicznej w celu konsultacji i włączenia leczenia.

Pozdrawiam.