Czy konieczna jest operacja kręgosłupa u 37-latki?

Witam Mam dyskopatie wielopoziomowa szyjna poczatkowe zmiany zwyrodniowe w postaci eostrofitow na przednich i tylnio bocznych krawedziach Trzonow kregowychC 3-4 C5-6 Zmiany najbardziej nasilone na piziomie C5-6 gdzie towarzyszy im niewielkie obnizenie wysokosci przestrzeni miedzykregowej Na poziomie C5 -6 Centralne wypadniecie jadra miazdzystego do kanalu swiatła 3mm powoduje ucisk worka oponowego i brzusznej powiechrzni rdzenia Cechy znacznej stenozy kanału kregowego a-p wysokosci 7-8 mm Na poziomie C3-4 zmiany zwyrodnieniowo wytworczych tylnio bocznych sasiadujacych krawedzi trzonow kregowych powoduje umiarkowane przewezenie prawego otworu miedzykregowego Czy stenoza AP 7mm-8mm klasyfikuje sie na zabieg operacyjny? Prosze o odpowiedz

Z opisu mierne zmiany zwyrodnieniowe i podejrzenie ciasnoty kanału krękowego ; " poczatkowe zmiany zwyrodniowe w postaci eostrofitow na przednich i tylnio bocznych krawedziach Trzonow kregowychC 3-4 C5-6 Zmiany najbardziej nasilone na piziomie C5-6 gdzie towarzyszy im niewielkie obnizenie wysokosci przestrzeni miedzykregowej Na poziomie C5 -6 Centralne wypadniecie jadra miazdzystego do kanalu swiatła 3mm powoduje ucisk worka oponowego i brzusznej powiechrzni rdzenia Cechy znacznej stenozy kanału kregowego a-p wysokosci 7-8 mm Na poziomie C3-4 zmiany zwyrodnieniowo wytworczych tylnio bocznych sasiadujacych krawedzi trzonow kregowych powoduje umiarkowane przewezenie prawego otworu miedzykregowego" Konieczne obejrzenie płyty CD z badania MRI .
Opis MRI do interpretacji klinicznej; mogą mieć bardzo różne podłoże. Konieczna pełna konsultacja , ocena wyników badan, ocena sprawności, trybu życia, pracy, aktywności, snu....
Konieczne omówienie wyników, stanu ogólnego Pacjenta . Ważny wywiad i stan pacjenta Wtedy można rozwazyć dalsze postępowanie i planować ewentualne leczenie.
Jakie miała Pani objawy niepokojące ? Czy widział Panią Neurolog ?Ważny pełny obraz problemu klinicznego. Pozdrawiam