Co oznacza wynik TK kobiety w wieku 38 lat?

TK Wygładzenie fizologiczne lordozy szyjnej poczatkowe zmiany zwyrodniowe w postaci eostrofitow na przednich i tylnio bocznych krawedziach Trzonow kregowychC 3-4 C5-6 Zmiany najbardziej nasilone na piziomie C5-6 gdzie towarzyszy im niewielkie obnizenie wysokosci przestrzeni miedzykregowej Na poziomie C5 -6 Centralne wypadniecie jadra miazdzystego do kanalu swiatła 3mm powoduje ucisk worka oponowego i brzusznej powiechrzni rdzenia Cechy znacznej stenozy kanału kregowego a-p wysokosci 7-8 mm Na poziomie C3-4 zmiany zwyrodnieniowo wytworczych tylnio bocznych sasiadujacych krawedzi trzonow kregowych powoduje umiarkowane przewezenie prawego otworu miedzykregowego Odczuwam mrowienie reki Neurochirurg zabronił mi rehabilitacji Dlaczego? Nie mam pojęćia... Czy czeka mnie operacja? Czy powinnam unikać rehabilitacji? Proszę o wskazówki NIE wiem co robić aby nie pogorszyć choroby

Opis TK kręgosłupa szyjnego : " TK Wygładzenie fizologiczne lordozy szyjnej poczatkowe zmiany zwyrodniowe w postaci eostrofitow na przednich i tylnio bocznych krawedziach Trzonow kregowychC 3-4 C5-6 Zmiany najbardziej nasilone na piziomie C5-6 gdzie towarzyszy im niewielkie obnizenie wysokosci przestrzeni miedzykregowej Na poziomie C5 -6 Centralne wypadniecie jadra miazdzystego do kanalu swiatła 3mm powoduje ucisk worka oponowego i brzusznej powiechrzni rdzenia Cechy znacznej stenozy kanału kregowego a-p wysokosci 7-8 mm Na poziomie C3-4 zmiany zwyrodnieniowo wytworczych tylnio bocznych sasiadujacych krawedzi trzonow kregowych powoduje umiarkowane przewezenie prawego otworu miedzykregowego"
Opis TK do interpretacji klinicznej Opisana wielopoziomowa dyskopatia kręgosłupa szyjnego ; z przepukliną zwężająca kanał kręgowy !; Czy zalecano też MRI kręgosłupa szyjnego ?? Czy miała Pani uraz, wypadek samochodowy itp? Ważny też stan ogólny, typ, pracy, sporty.
Konieczna pełna konsultacja neurologiczna. Neurochirurg "zabronił rehabilitacji" może z obawy o zbyt intensywne wygięcia kręgosłupa i możliwość destabilizacji przepukliny .... Czy nie proponował innego leczenia?
Pozdrawiam