Wyniki tomografii komputerowej a konieczność operacji lordozy szyjnej

Witam Przedstawiam TK kregosłupa szyjnego Wygladzenie fizologicznej lordozy szyjnej Poczatkowe zmiany zwyrodniowe w postaci oesofitowp na przednich i tylniobocznych krawedziach Trzonow kregowychC 3-4 C5-6 Zmiany najbardziej nasilone na piziomie C5-6 gdzie towarzyszy im niewielkie obnizenie wysokosci przestrzeni miedzykregowej Na poziomie C5 -6 Centralne wypadniecie jadra miazdzystego do kanalu swiatła 3mm powoduje ucisk worka oponowego i brzusznej powiechrzni rdzenia Cechy znacznej stenozy kanału kregowego a-p wysokosci 7-8 mm Na poziomie C3-4 zmiany zwyrodnieniowo wotworczych tylnio bocznych sasiadujacych krawedzi trzonow kregowych powoduje umiarkowane przewezenie prawego otworu miedzykregowego Neurolog zapisal mi zastrzyki milgamma i nivalin I wzkazanie do MR Dlaczego neurolog zabronił mi rechabilitacji kregoslupa szyjnego ? Twierdzi ze moze sie stan pogorszyc Mam mrowienie reki i nogi bole w klatce piersiowej z naciskiem na nerw Przepyklina znajduje sie z lewej strony Nie zdawalam sobie sprawy jak powazne jest moje schorzenie zanim nie poczytalam na forum internetowym o przypatkach lordozy szyjnej Czy grozi mi operacja ?Czy powinnam wstrzymac sie od rechabilitacji? Budze sie co dziennie i mysle co dalej czuje jak wpadam w depresje Prosze o pomoc i wskazowki jak moze sie zakonczyc ta choroba Czy grozi mi kalectwo?

Witam serdecznie,

Zabieg neurochirurgiczny to ostatni etap leczenia. Dyskopatię czyli chorobę krążka międzykręgowego leczy się w pierwszym etapie farmakologicznie oraz za pomocą fizjoterapii. Jeśli te metody nie przyniosą założonego celu, wówczas rozważa się leczenie chirurgiczne. Proszę zgłosić się do lekarza rehabilitacji medycznej celem konsultacji i ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.