Co oznacza spłycenie lordozy szyjnej, zaostrzenie krawędzi trzonów kręgów szyjnych?

MR szyji Niewielkie boczne skrzywieniew str. prawą. Spłycenie lordozy szyjnej. Zaostrzenie krawędzi trzonów kręgów szyjnych. Zwężenie przestrzeni miedzykregowej c5-c6. Na poziomach c3-c4, c4-c5, c6-c7 uwypuklenia tarczek miedzykregowych do kanalu kregowego na glebokosc do 2mm powodujace niewielki ucisk worka oponowego. Wypadniecie jadra miazdzystego nie stwierdza sie. Na poziomach c4-c7 zwezenie otworowmiedzykregowych bez ucisku korzeni nerwowych w otworach. Rdzen szyjny o prawidlowej intensywn

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne Łączna ocena bezpośredniego badania lekarskiego Z powyższym wynikiem. Proponują kierować się do lekarza neurologa