Wskazania do kolejnych operacji kręgosłupa po operacji przepukliny kręgosłupa

Witam. Jestem po operacji usunięcia 2 przepuklin na odcinku lędźwiowym, operacja była konieczna ponieważ nastąpił niedowład lewej stopy, po operacji powiedziano mi ,że czeka mnie kolejna operacja wszczepienia implantu gdyż mam dyskopatię wielopoziomową oraz lordozę wtórną. Czuję się dobrze, rehabilituję się, czy operacja to konieczność czy istnieje możliwość wzmocnienia kręgosłupa rehabilitacją i codziennymi ćwiczeniami?

I dodatkowo poprosić terapeutę o terapię manualną tkanek miękkich i blizny bez przenoszenia sił mechanicznych na okostną, żeby zadbać o odpowiedni przepływ płynów i ruchomość tkanek między sobą. Pozdrawiam Dziękuję