Zapytaj lekarza

7 4 0 , 9 1 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Badania krwi - potas

Potas jest głównym elektrolitem wnętrza komórkowego w ludzkim organizmie. Jego największe stężenie znajduje się w mięśniach szkieletowych i jest niezbędnym składnikiem do utrzymywania stałych warunków wewnątrz organizmu.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam, to zależy – pieczenie stóp może oznaczać niewydolność żył, gdy objawami współtworzyszącymi są: opuchlizna stóp oraz kostek i skurcze stóp oraz łydek. Inne przyczyny pieczenia skóry stóp wymienia nasz ekspert w odpowiedzi na pytanie internauty, zachęcam do lektury: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pieczenie-podeszw-u-stop. Natomiast, jeśli nie występują objawy dermatologiczne, świadczące o grzybicy stóp, nagniotkach, modzelach itd., to możliwą przyczyną pieczenia stóp może być neuropatia. Jest to uszkodzenie nerwów obwodowych, prowadzące do zaburzeń czucia, nadwrażliwości skóry, uczucia mrowienia, pieczenia, stąpania po rozżarzonych węglach. Jest bardzo poważnym schorzeniem o podłożu neurologicznym, wynikającym z różnych chorób ogólnoustrojowych, np. cukrzycy, niedoczynności tarczycy, niewydolności nerek, ucisku na nerwy spowodowanego dyskopatią kręgosłupa. Wyróżnia się także neuralgię jako powikłanie po półpaścu oraz neuropatię alkoholową. Bezwzględnie wymaga diagnozy oraz leczenia – niestety najczęściej polegającego na uśmierzaniu czy łagodzeniu bólu. Być może ten materiał pozwoli na dokonanie oceny, czy polineuropatia może być Pańskim problemem: https://portal.abczdrowie.pl/neuropatia-obwodowa-po-czym-poznac-ze-nia-nia-cierpisz. Sugeruję wizytę u lekarza POZ – na podstawie zebranego wywiadu oraz badania będzie w stanie ocenić, do jakiego specjalisty Pana skierować: chirurga naczyniowego, neurologa czy ortopedy. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy