Pieczenie podeszw u stóp

Codziennie od ok.2 lat pieką mnie podeszwy stóp.Byłam u dermatologa,nie mam grzybicy,nie są czerwone ani napuchnięta,nie mam choroby stóp.Bardzo mnie pieką.dlaczego?co mogę zrobić,aby mnie tak już nie piekły.Cukrzycy nie mam,jeszcze od ok.2 tyg.doszło mrowienie od stóp do kolan-jak nie jestem w ruchu.Jak chodzę wszystko jest ok.Proszę o pomoc.
KOBIETA, 56 LAT ponad rok temu

Profilaktyka grzybicy

Grzybica to powszechna choroba. Atakuje różne części ciała. Jak można jej zapobiec? Na ten temat wypowiada się ekspert - lek. medycyny estetycznej Agnieszka Bańka-Wrona.

Renata GrzechociĹska
79 poziom zaufania

Witam.
Pieczenie stóp może być symptomem wielu chorób m.in grzybicy, którą u Pani już wykluczono. W następnej kolejności warto wykluczyć choroby tarczycy - niedoczynność, cukrzycy, niewydolność nerek, niedobór witaminy B12, zapalenie rozcięgna podeszwowego, zespół niespokojnych nóg, przewlekłą niewydolność żylną. Jak Pani widzi taki objaw wymaga wielospecjalistycznego podejścia, dlatego proponuję konsultację z lekarzem rodzinnym, który rozpocznie diagnostykę od najbardziej prawdopodobnej przyczyny.
Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy