Co może znaczyć napadowe uczucie gorąca w stopie?

Napadowe uczucie goraca w stopie

Redakcja abcZdrowie

Witam,

taka dolegliwość może mieć kilka przyczyn. Najczęstszą jest niewydolność żylna – bywa bagatelizowana na początku – w fazie, w której jej objawem jest uczucie ciężkości nóg, bóle łydek itp. W takiej sytuacji należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza – po zebraniu wywiadu i badaniu fizykalnym może Panią skierować na USG dopplerowskie, które odpowie na pytanie o stan Pani żył. Proszę zapoznać się z tym materiałem wideo: https://portal.abczdrowie.pl/niewydolnosc-zyl-konczyn-dolnych-badania.

Inne przyczyny, to zapalenie rozcięgna podeszwowego stopy, czyli stan zapalny na podeszwie stopy, który objawia się palącym bólem stopy (pięty), natomiast raczej nie pojawia się napadowo – najsilniejszy jest o poranku, w miarę upływu dnia ból pięty stopniowo się zmniejsza. Jeśli jest Pani zainteresowana, tu znajdzie Pani więcej informacji: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zapalenie-rozciegna-podeszwowego.

Charakterystyczne uczucie pieczenia, mrowienia, bólu oraz zaburzenia czucia powierzchniowego to objawy typowe dla neuropatii. W tej chorobie, wskutek uszkodzenia nerwu lub grupy nerwów z powodu np. urazu, ucisku czy zaburzeń funkcjonowania układu nerwowego, główną rolę odgrywa silny ból, niekiedy związany z przeczulicą – np. w obszarze stopy (neuropatia cukrzycowa). Więcej pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/neuropatia-obwodowa-po-czym-poznac-ze-nia-nia-cierpisz.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.