Ból stopy i kłucie w pięcie

Mojego ojca bardzo boli stopa, kucie po stronie pięty i brzegu stopy, pieczenie, mrowienie. Odczucia: jakby miał tzw."poduszkę powietrzną, galaretowatą substancję" z brzegu stopy. Taki stan trwa już od ponad roku, objawy nasiliły się po operacji przepukliny lędźwiowej. Lekarze wykluczyli przyczynę mogącą mieć związek z kręgosłupem i ostrogami. Nikt nie może mu pomóc. Ojciec leczył się u niejednego neurologa, neurochirurga, ortopedy. Nikt nie potrafi mu pomóc :( Bardzo proszę o pomoc. M.D.

Witam,
Objawy które Pani podaje mogą sugerować zapalenie rozciegna podeszwowego jednak bardzo trudno postawić ostateczną diagnozę bez badania ortopedycznego. Sugeruje pilna konsultacje ortopedyczna.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu