Zapalenie rozcięgna podeszwowego

Dzień dobry-dolega mi ból pięty, lekarz stwierdził iż jest to zapalenie rozcięgna podeszwowego. RTG wykluczyło ostrogę. Jestem po zabiegach fizjoterapeutycznych: lasery i UPx15, ale niestety efekt jest mizerny, gdyż ból nadal dokucza. Czy w takiej sytuacji są jeszcze alternatywne zabiegi, czy blokada rozwiąże problem?
Czy zapalenie rozcięgna podeszwowego powinno ustąpić po odpowiedniej liczbie zabiegów, czyli po prostu dobrane miałem dobre, ale za mało ich przyjąłem? Jeśli powinienem wybrać inne zabiegi, to które i jak długo je robić? Boję się, że mi to zapalenie rozcięgna nie puści, a opiekuję się chorą żoną i nie mogę sobie pozwolić na unieruchomienie.
Bardzo proszę fizjoterapeutów i lekarzy o wskazówkę, jak leczyć to zapalenie rozcięgna podeszwowego - czy faktycznie zostało mi już tylko założenie blokady?

Witam,
jeśli jest to stan zapalny rozcięgna podeszwowego, to powinny pomóc masaże z maścią przeciwzapalną, rozciąganie rozcięgna. Jeśli to nie pomoże, to można spróbować tzw blokady. Chyba, że diagnoza nie jest trafiona.

Pozdrawiam

Alternatywnymi zabiegami są fala uderzeniowa oraz laser wysokoenergetyczny. W połączeniu z masażem + żelem przeciwzapalnym i odciążaniem w początkowej fazie terapia powinna powinna przynieść zadowalający efekt.