Zapytaj lekarza

7 4 2 , 3 4 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Masywna ostroga na kości piętowej

masywna ostroga tylna na guzie kości piętowej stopy prawej i widoczna mniejsza ostroga podeszwowa cierpię z bólu.Jakie leczenie.
MĘŻCZYZNA, 42 LAT ponad rok temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Dzień dobry,

Leczenie ostrogi piętowej jest dość ciężkie. Zalecam skorzystać z zabiegów fizykalnych takich jak: laser, ultradźwięki czy fala uderzeniowa ale proszę pamiętać, iż te zabiegi mogą pomóc Pani jedynie w dolegliwościach bólowych a nie wyleczą zmian już istniejących. Warto mieć na uwadze fakt, iż fizykoterapia powinna być stosowana jako metoda uzupełniająca, ponieważ jej działanie ogranicza się tylko do wpływu na objawy schorzenia, nie likwidując przyczyny. Można spróbować terapii manualnej, która polega na technikach mobilizacji, pracy nad zmniejszeniem napięcia poszczególnych mięśni, ćwiczeniach rozciągających i wzmacniających (działanie również przeciwbólowe). Pomocne mogą okazać się masaże poprzeczne na rozcięgnie piętowym oraz kinesiotaping tzw. plastrowanie dynamiczne, które wykona fizjoterapeuta.

Pozdrawiam serdecznie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy